25 wrzesień 2022

Policja wyjaśnia okoliczności zranienia nożem 15-latka i 17-latka

zdjęcie: Policja wyjaśnia okoliczności zranienia nożem 15-latka i 17-latka / fot. PAP
fot. PAP
Policja z Wodzisławia Śląskiego wyjaśnia okoliczności sobotniego zranienia nożem 15-latka i 17-latka, najprawdopodobniej przez 12-latka. Obaj ranni trafili do szpitali. Podejrzewany 12-latek decyzją sądu rodzinnego czeka na razie na dalsze czynności w sprawie w swoim domu.
REKLAMA

Jak poinformowała PAP w niedzielę asp. szt. Małgorzata Koniarska z wodzisławskiej policji, informacja o zdarzeniu z użyciem noża na miejscowym osiedlu XXX-lecia napłynęła do dyżurnego tamtejszej komendy miejskiej w sobotę ok. godz. 16.30.

„Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że dwóch nastolatków zostało dźgniętych nożem, a sprawca zbiegł. Poszkodowani, 15-latek i 17-latek, doznali ran kłutych w okolicy m.in. klatki piersiowej. Obaj zostali przetransportowani do szpitali” – powiedziała Koniarska.

Jak uściśliła, młodszy ranny trafił do szpitala w Rybniku, starszy natomiast został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie przeszedł operację.

„Policjanci ustalili prawdopodobnego sprawcę – to 12-letni chłopiec. Policjanci zastali go w jego mieszkaniu. Tam znaleźli też nóż, który zabezpieczyli; zabezpieczyli też odzież chłopca. Decyzją sądu rodzinnego chłopiec pozostał w domu pod opieką opiekunów prawnych” – wskazała Koniarska.

Policjanci pracują natomiast nad wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia. Ze względu na wiek jego uczestników, przede wszystkim domniemanego sprawcy, są w stałym kontakcie z sądem rodzinnym, który podejmie decyzję w sprawie dalszego postępowania.

„Będziemy wyjaśniali, dlaczego 12-latek sięgnął po nóż. Ustaliliśmy świadków, to były osoby niepełnoletnie. Część z tych osób została już przez nas przesłuchana w obecności opiekunów prawnych” – zaznaczyła policjantka.

Wiadomość o zdarzeniu podało w niedzielę po południu radio RMF.(PAP)

autor: Mateusz Babak

mtb/ dki/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Bielsko-Biała
3.6°C
wschód słońca: 07:24
zachód słońca: 15:44
Koronawirus
śląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bielsku

kiedy
2022-12-05 18:00
miejsce
Bielskie Centrum Kultury - Dom...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-09 16:00
miejsce
Bielskie Centrum Kultury - Dom...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-09 19:00
miejsce
Bielskie Centrum Kultury - Dom...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-10 14:00
miejsce
Dom Kultury w Hałcnowie,...
wstęp biletowany