Dalej nie wolno pić wody z sieci w Bestwinie
„Woda z kranu nie nadaje się do spożycia, przygotowywania napojów i potraw, mycia owoców i warzyw, wytwarzania lodu, mycia naczyń kuchennych. Nie jest zdatna do kąpieli. Może być używana tylko do takich celów, jak prace porządkowe, przykładowo mycie podłóg oraz spłukiwanie toalet” – zakomunikował państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Bielsku-Białej.
Szczególnie narażone mogą być osoby z osłabioną odpornością, w wieku podeszłym, niemowlęta i małe dzieci.
Służby techniczne Kombestu zadeklarowały, że starają się przywrócić odpowiednią jakość wody. W sołectwach Bestwina, Bestwinka, Janowice i Kaniów działają punkty poboru wody pitnej.
Woda z sieci nie nadaje się do spożycia od piątku. Wówczas sanepid ogłosił, że stwierdzono w niej obecność bakterii grupy coli.
Gmina Bestwina sąsiaduje z Bielskiem-Białą. Mieszka w niej ponad 11 tys. mieszkańców. (PAP)
szf/ joz/
