Kanapka Dobra na dobry początek… studiów. Kolejna edycja akcji wspierającej program stypendialny dla studentów

zdjęcie: Kanapka Dobra na dobry początek… studiów. Kolejna edycja akcji wspierającej program stypendialny dla studentów / fot. nadesłane
fot. nadesłane
Ponad 20 maturzystów i studentów z rodzin o niskich dochodach otrzyma w bieżącym roku akademickim szansę na finansowe wsparcie ze środków Funduszu Stypendialnego „Rozwiń Skrzydła”. Stypendia w wysokości od 600 do 800 zł miesięcznie trafią do młodych ludzi m.in. dzięki akcji „Kanapka Dobra”.
Jak pomóc? W zaskakująco prosty, a przy okazji smaczny sposób. Wystarczy w czasie trwania akcji, czyli do 10 października, odwiedzić piekarnię Putka i zakupić jedną z sześciu „Kanapek Dobrych”:

Kajzerkę z Szynką i Serem,

Rustiko z Jajkiem,

Grahamkę Słonecznikową z Kurczakiem,

Bajgiel z Pastą z Tuńczyka,

Bajgiel z Humusem,

Bajgiel z Kurczakiem i Bekonem.

Ze sprzedaży każdej z nich 50 gr zostanie przekazane na Fundusz Stypendialny „Rozwiń Skrzydła”. Warto zatem sięgnąć po tę przekąskę więcej niż raz.

Idea inicjatywy, jaką jest „Kanapka Dobra”, pokazuje, że zrobienie czegoś dobrego dla innych może być niezwykle łatwe. Ta pozornie niewielka kwota, 50 groszy, zwielokrotniona dzięki zakupom licznych osób składa się na ogromną, realną pomoc dla studentów. Tylko w ubiegłym roku konto funduszu zasiliła suma blisko 57 tysięcy złotych. Wsparcie socjalne dla młodych ludzi, którzy chcą studiować, szczególnie w tych trudnych czasach, jest ważne i potrzebne. To oni w niedalekiej przyszłości będą kształtować naszą rzeczywistość – mówi Zuzanna Putka-Twardowska, dyrektor marketingu w firmie Putka.

Zasięg pomocy udzielanej ze środków Funduszu „Rozwiń Skrzydła” potwierdzają liczby. Od momentu powołania w 2011 roku Kapituła Funduszu przyznała około 500 stypendiów na łączną kwotę ponad 1,5 mln złotych. Dzięki otrzymanemu wsparciu młodzi ludzie, którzy bez pomocy stypendialnej nie zdecydowaliby się na rozpoczęcie studiów, kontynuują naukę na kierunkach, takich jak medycyna, informatyka, robotyka, kosmonautyka czy dyrygentura.

Fundusz działa pod patronatem Fundacji Batorego. Jest zasilany środkami z akcji „Kanapka Dobra”, ale też z darowizn indywidualnych i wpłat 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.

O stypendia mogą ubiegać się maturzyści, którzy planują podjąć studia na wybranej polskiej uczelni, w trybie dziennym, licencjackim lub magisterskim. Analizując wnioski stypendialne, bierzemy pod uwagę kilka kryteriów. Poza oczywistym ekonomicznym, ważne są dotychczasowe wyniki w nauce, ale także zaangażowanie społeczne kandydata bądź pasje, którym się poświęca. Chcąc wspierać młodych, zdolnych ludzi od samego początku pokrywamy także koszty związane z procesem rekrutacji na studia, jak np. koszty opłaty rejestracyjnej czy dojazdu na egzaminy – wyjaśnia Agnieszka Zowczak z Fundacji im. Stefana Batorego.


Działaniom Funduszu i akcji „Kanapka Dobra” przyświeca motto: pomoc niewiele kosztuje i pysznie smakuje. Warto pamiętać, że nawet mały gest może mieć ogromną wartość.

Więcej informacji na temat Funduszu „Rozwiń Skrzydła” znajduje się na stronach batory.org oraz putka.pl.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Bielsko-Biała
-4.8°C
wschód słońca: 07:06
zachód słońca: 16:49
Koronawirus
śląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bielsku

kiedy
2023-02-10 18:00
miejsce
Bielskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-10 19:00
miejsce
Towarzystwo Szkolne im. M. Reja -...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-10 20:00
miejsce
Metrum Jazz Club, Bielsko-Biała,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-11 18:00
miejsce
Bielskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany