6 październik 2021
patronat medialny

W środę w Myślenicach pod Krakowem odbyła się kolejna edycja akcji Mistrzynie w Szkołach

fot. Rafał Oleksiewicz
- Nasze mistrzynie to dobry przykład dla uczennic, że nieważne skąd pochodzisz i nieważne, jakie masz zaplecze, to warto walczyć o swoje marzenia – mówi Otylia Jędrzejczak. W środę w Myślenicach pod Krakowem odbyła się kolejna edycja akcji „Mistrzynie w Szkołach” realizowanej przez Fundację Otylii Jędrzejczak
Projekt „Mistrzynie w Szkołach” skierowany jest do uczennic z ostatnich klas szkół podstawowych i szkół średnich. Właśnie wśród tej grupy wiekowej wśród dziewcząt notuje się na największą absencję na lekcjach wychowania fizycznego.

Wspólnie z dziewczynami mówimy: jestem sobą, jestem Bella, jestem wyjątkowa, jestem wartościowa, jestem niepowtarzalna i poprzez sport, poprzez aktywność fizyczną, buduję swoją pewność siebie – dodaje Jędrzejczak.

Na zaproszenie Otylii Jędrzejczak do Myślenic przyjechały cztery inne wybitne mistrzynie sportu – jedna z najpopularniejszych polskich lekkoatletek Ewa Swoboda, mistrzyni Europy w koszykówce kobiet Patrycję Czepiec-Golańska, mistrzyni świata w kolarstwie górskim Anna Szafraniec-Rutkiewicz oraz wicemistrzyni świata w rzucie młotem Joanna Fiodorow.

Jestem bardzo szczęśliwa, że Otylia przyjęła zaproszenie od burmistrza Myślenic i przyjechała ze swoim projektem. To jest świetna akcja, która zachęca młode dziewczyny do aktywności fizycznej, a wiadomo, że w dzisiejszych czasach nie jest to łatwe. A w trakcie tych zajęć nie sposób nie ćwiczyć, bo jest to świetna energia sportowa – mówi Anna Szafraniec-Rutkiewicz.

Oprócz wspólnego udziału z uczennicami w niezwykłej lekcji wychowania fizycznego, którą poprowadziła znana krakowska trenerka personalna Klaudia Koźbiał, mistrzyni odpowiadały na pytania dziewcząt.

To są bardzo różne pytania. Często oczywiście dotyczą one sportowych wydarzeń i naszych karier sportowych, ale też są pytania prosto z życia – mówi Patrycja Czepiec-Golańska.

Sponsorem głównym Fundacji Otylii Jędrzejczak, wspierającym program „Mistrzynie w szkołach”, jest firma Bella, wiodący na rynku producent artykułów higienicznych dla kobiet. Uczestniczki akcji otrzymały atrakcyjne pakiety startowe, ufundowane m.in. przez marki Bella, HMS i NesVita oraz pozostałych partnerów fundacji.

Wstałam o godzinie piątej dwadzieścia, żeby tutaj przyjechać. Bardzo lubię takie spotkania, tym bardziej z dziewczynkami, bo można z nimi fajnie porozmawiać, dać dobry przykład i po prostu zmotywować je do tego, by w siebie wierzyły – wyjaśnia Ewa Swoboda.

Bardzo szczęśliwa z udziału w akcji „Mistrzynie w szkołach” była także Joanna Fiodorow. Kończąca właśnie karierę polska młociarka już po raz drugi ćwiczyła wraz z uczennicami.

Jestem bardzo zadowolona, że Otylia po raz kolejny mnie zaprosiła i mogę być częścią tego spotkania, bo to ćwiczenia, to jest promowanie zdrowego stylu życia i ogólnie takie fajne spotkanie kobiet – mówiła Fiodorow.

Projekt „Mistrzynie w szkołach” współfinansowany jest przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a ta odsłona także przez miasto i gminę Myślenice. To była przedostatnia w tym roku edycja akcji „Mistrzynie w Szkołach”. 12 października w Mińsku Mazowieckim z uczennicami ćwiczyć będą – oprócz Otylii Jędrzejczak – także medalistki olimpijskie Małgorzata Hołub-Kowalik, Agnieszka Kobus-Zawojska i Anna Kiełbasińska.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
śląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bielsku

kiedy
2021-12-20 19:00
miejsce
Klub Miasto, Bielsko-Biała, plac...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-06 16:00
miejsce
Bielskie Centrum Kultury - Dom...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-16 19:00
miejsce
Bielskie Centrum Kultury - Dom...
wstęp biletowany
kiedy
2022-04-08 20:00
miejsce
Bielskie Centrum Kultury - Dom...
wstęp biletowany