patronat medialny

Wielkie mistrzynie sportu rozmawiały w Łodzi o wpływie nowoczesnych technologii na życie

fot. Paweł Skraba
Ponad dwieście osób wzięło udział w pierwszej tegorocznej odsłonie akcji „Sport jest Kobietą – Śniadanie Mistrzyń”. Z młodzieżą w Łodzi spotkały się wielkie polskie sportsmenki – Otylia Jędrzejczak, Anna Puławska i Joanna Fiodorow.
Śniadanie Mistrzyń to zajęcia edukacyjno-sportowe, w trakcie których bardzo duży nacisk stawiany będzie na motywację oraz budowanie wzajemnych relacji. Tematem przewodnim spotkania w Łodzi był wpływ nowych technologii na ludzkie życie.

„Sport jest Kobietą – Śniadanie Mistrzyń” to taki projekt, w którym poruszamy różne tematy, ważne tematy dla społeczeństwa, ważne tematy dla grupy wiekowej, która się z nami spotyka i dzisiaj są to nowoczesne technologie, w tym uzależnienia od nich. Nowoczesne technologie wchodzą w nasze życie cały czas, choćby poprzez liczenie kroków. Często przez to nie myślimy o naszym pięknie wewnętrznym – mówi Otylia Jędrzejczak, jedyna polska mistrzyni olimpijska w pływaniu.

W programie spotkania w Łodzi były m.in. dwa panele z zaproszonymi mistrzyniami oraz wykład specjalisty na temat nowych technologii w codziennym życiu.

Nasz trener szuka nowych bodźców, nowych technologii, a my to przyjmujemy i staramy mu się zaufać w tych kwestiach, by stawać się jeszcze lepszymi zawodniczkami i osiągać jeszcze lepsze rezultaty. Tak, wykorzystujemy nowe technologie w naszym treningu – mówi Anna Puławska, dwukrotna medalistka olimpijska w kajakarskim sprincie.

A ja powiem szczerze, że nie korzystam z nowych technologii, jeżeli chodzi o rzut młotem, natomiast wiem, że w wielu konkurencjach trenerzy zaczynają wprowadzać różnego rodzaju nowinki. Ja bazuję na technice i tu chcę u Wojtka coś poprawić. Gdy nie będę miała pomysłu, jak mu pomóc to wtedy zacznę się bawić w technologie – dodaje Joanna Fiodorow, była znakomita młociarka, a dziś trenerka mistrza olimpijskiego w rzucie młotem Wojciecha Nowickiego.

Zdaniem gości piątkowego spotkania w Łodzi, problem uzależnienia od nowych technologii, zwłaszcza wśród młodzieży, jest dużym problemem.

Myślę, że uzależnienie od technologii jest problemem naszych czasów. Widzę, jak dziś funkcjonują dzieciaki, a jak funkcjonowały wtedy, gdy ja byłam mała. To stało się problemem i cieszę się, że są organizowane takie spotkania, ponieważ myślę, że tłumaczenie tego problemu jest jak najbardziej potrzebna i wpłynie pozytywnie na dzisiejszą młodzież – mówi Puławska.

Na pewno to jest coraz większy problem. Ludzie przestają ze sobą rozmawiać w cztery oczy. To na pewno jest bardzo duży problem, bo rzeczywiście zauważyłam, że młodzież siedzi w telefonach komórkowych. Jak ja byłam młodsza to całe lato spędzałam na podwórku, natomiast teraz raczej wszyscy siedzą przed komputerami i przed telefonami, więc to jest smutna rzeczywistość – dodaje Fiodorow.

W trakcie spotkania uczestnicy mieli też okazję poćwiczyć z renomowaną krakowską trenerką personalną Klaudią Koźbiał.

Realizowany przez Fundację Otylii Jędrzejczak projekt „Sport jest Kobietą – Śniadanie Mistrzyń” współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a jego łódzka odsłona dofinansowana była także przez miasto Łódź i CityMotors Gdańsk. Partnerem projektu jest Polskie Stowarzyszenie Sportu Kobiet. W tym roku odbędą się jeszcze trzy odsłony tego programu.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Bielsko-Biała
3.6°C
wschód słońca: 07:24
zachód słońca: 15:44
Koronawirus
śląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bielsku

kiedy
2022-12-05 18:00
miejsce
Bielskie Centrum Kultury - Dom...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-09 16:00
miejsce
Bielskie Centrum Kultury - Dom...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-09 19:00
miejsce
Bielskie Centrum Kultury - Dom...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-10 14:00
miejsce
Dom Kultury w Hałcnowie,...
wstęp biletowany