Przejdź do treści
7°CPowietrze: dostateczne Biała: 89 cm bez zmian wtorek, 13 października 2026 · imieniny: Edwarda, Teofila wschód 07:00 · zachód 17:59
reklama

Miedź Legnica

I liga, sezon 2026/2027: 8. miejsce na 18, 14 pkt, bramki 14:10

Sezon: 2018/2019 2019/2020 2020/2021 2021/2022 2022/2023 2023/2024 2024/2025 2025/2026 2026/2027 ← Podbeskidzie pełna tabela ligi wyniki w dziale Sport

Forma - ostatnie mecze RWPWWWRPPP

Najbliższe mecze

Klub i stadion

Rok założenia
1971
Kraj
Polska
Stadion
Stadion im. Orła Białego
Adres
Aleja Orła Białego 1, Legnica
Pojemność
6 244 miejsc
Nawierzchnia
naturalna trawa
Stadion: Stadion im. Orła Białego

Trenerzy w sezonie 2026/2027

  • Janusz Niedzwiedz Janusz Niedzwiedzod 07.2025

Sezon 2026/2027 w liczbach

StatystykaU siebieNa wyjeździeRazem
Mecze6410
Zwycięstwa224
Remisy202
Porażki224
Bramki zdobyte8614
Bramki stracone7310
Średnio zdobytych na mecz1,31,51,4
Średnio straconych na mecz1,20,81,0
Czyste konta123
Mecze bez strzelonego gola112
Najwyższa wygrana u siebie
2:0
Najwyższa wygrana na wyjeździe
0:3
Najwyższa porażka u siebie
2:3
Najwyższa porażka na wyjeździe
2:1
Najdłuższa seria zwycięstw
3 mecze
Najdłuższa seria remisów
1 mecz
Najdłuższa seria porażek
1 mecz
Rzuty karne wykorzystane
1 z 1

Wyniki w sezonie

DataKolejkaGospodarzWynikGość
11.10.2026 10 Odra OpoleP. Szysz 76' (k.) 1:0 Miedź Legnica
19.09.2026 9 Miedź LegnicaZ. Petrović 14'; M. Mansfeld 69' 2:3 Stal RzeszówS. Salamon 21'; M. Mazur 26' (sam.); S. Pukala 45+1'
13.09.2026 8 Lechia GdańskT. Neugebauer 32' (k.); K. Dodaj 53' 2:1 Miedź LegnicaM. Mansfeld 81'
05.09.2026 7 Miedź LegnicaM. Mansfeld 90' 1:1 Chrobry GłogówJ. Lis 77'
30.08.2026 6 Miedź LegnicaD. Stanclik 3'; Z. Petrović 55' 2:1 Warta PoznańM. Stefaniak 10'
23.08.2026 5 Miedź LegnicaK. Antonik 16', 90' 2:0 Arka Gdynia
16.08.2026 4 Unia Skierniewice 0:3 Miedź LegnicaAsier Córdoba 12'; K. Antonik 66'; D. Stanclik 77'
08.08.2026 3 Miedź Legnica 0:1 Pogoń Grod. MazowieckiR. Majewski 8'
02.08.2026 2 Ruch Chorzów 0:2 Miedź LegnicaM. Mazur 74' (k.); O. Szymoniak 84'
27.07.2026 1 Miedź LegnicaM. Mazur 89' 1:1 PodbeskidzieM. Urynowicz 34'

Strzelcy w sezonie 2026/2027

#ZawodnikGKA
1K. Antonik31
1M. Mansfeld3
3D. Stanclik22
3Z. Petrović21
3M. Mazur21
6Asier Córdoba14
6O. Szymoniak1

Gole w meczach ligowych i pucharowych. Gole samobójcze rywali nie są liczone zawodnikom.

Puchar Polski

reklama

Kadra w sezonie 2026/2027

ZawodnikNrWiekGAŻKCK
Bramkarze
I. Lučić1300000
Dmytro Sydorenko12230000
K. Narozny77160000
Obrońcy
M. Grudziński3250120
A. Kovačević5320000
B. Diallo28200000
K. Michaleczko29190000
M. Jovičić30300020
O. Szymoniak49191030
M. Mazur78272000
K. Nojszewski99260030
M. Umnicki190000
Pomocnicy
M. Bochnak7270010
J. Serafin8290100
J. Letniowski10270010
K. Drygas14340000
I. Maliszewski17180031
Pandi Pulu23280000
I. Korczakowski44270100
M. Zwan51170000
O. Olewinski52190000
W. Hajda70250020
Z. Petrović80252130
S. Paczek88170000
Napastnicy
J. Podgórski6290000
K. Fućak9270101
G. Norlin11280010
Asier Córdoba18251400
D. Stanclik21252200
M. Keita21190000
F. Uopmabin29230000
Mame Mody Sy66190000
M. Mansfeld95243000
K. Antonik98273100

Skład zgłoszony do rozgrywek (34). Gole, asysty i kartki policzone z relacji meczów ligowych i pucharowych; źródło nie podaje liczby występów w trakcie sezonu.

Tabela: I liga, 2026/2027

#ZespółMPktBilans
1 Pogoń Grod. Mazowiecki 10 21 19:8
2 Polonia Warszawa 10 17 17:13
3 Nieciecza 10 17 16:14
4 Lechia Gdańsk 10 16 19:16
5 Warta Poznań 10 15 18:15
6 ŁKS Łódź 10 15 13:11
7 Ruch Chorzów 10 15 11:11
8 Miedź Legnica 10 14 14:10
9 Stal Rzeszów 10 14 11:17
10 Pogoń Siedlce 9 12 9:8
11 Odra Opole 10 12 8:9
12 Chrobry Głogów 10 12 11:12
13 Polonia Bytom 10 12 15:17
14 Stal Mielec 10 12 16:24
15 Podbeskidzie 10 11 13:14
16 Arka Gdynia 10 11 12:13
17 Unia Skierniewice 10 11 12:17
18 Puszcza Niepołomice 9 6 8:13

pełna tabela: bilans, forma, u siebie i na wyjeździe →

Źródło danych: API-Football. Sezon w trakcie, dane z 13.10.2026.