Wydarzenia

Royal Philharmonic Orchestra & Wasilij Petrenko & Anastasiya Petryshak

dodano 2022-08-25 19:13:26
rozpoczęcie:
2022-10-11 19:00
miejsce:
Cavatina Hall, Bielsko-Biała, ul. Dworkowa 2
bilety:

Najbardziej wszechstronny zespół na świecie pod batutą jednego z najbardziej wziętych dyrygentów ostatnich lat - Royal Philharmonic Orchestra - wystąpi w Cavatina Hall już w październiku 2022 r. Ten koncert to obowiązkowy punkt w tegorocznym repertuarze naszej Sali koncertowej. Królewska Orkiestra Filharmoniczna występuje z gwiazdami muzyki pop, nagrywa muzykę do gier komputerowych, filmów i programów telewizyjnych, ale przede wszystkim prezentuje najwyższy poziom artystyczny przed jak najszerszą publicznością. Jej misją jest wzbogacania życia poprzez doświadczenia orkiestrowe. Od przeszło siedemdziesięciu lat Royal Philharmonic Orchestra znajduje się w czołówce muzycznego świata w Wielkiej Brytanii, współpracując jednocześnie z najlepszymi dyrygentami i stale jest w czołówce londyńskich orkiestr symfonicznych, zazwyczaj grając około 200 koncertów w każdym sezonie i przy ponad półmilionowej publiczności na całym świecie. W sierpniu 2020 roku Vasily Petrenko został mianowany na funkcję dyrektora muzycznego Royal Philharmonic Orchestra, a od roku pełnieni swoją funkcję. Dołączając do RPO, Petrenko zasilił szeregi prowadzących orkiestrę, znakomitych i utytułowanych dyrygentów, wśród których znajdują się Pinchas Zukerman, Alexander Shelley oraz Grzegorz Nowak. Nominacja Petrenki ma być wyrazem determinacji orkiestry w poszerzaniu grona odbiorców.

Gwiazdą koncertu w Cavatina Hall będzie Anastasiya Petryshak (skrzypce). Pochodząca z Ukrainy skrzypaczka już we wczesnych latach zaczęła występować publicznie jako solistka, uczestnicząc i wygrywając w wielu krajowych i międzynarodowych zawodach. Na początku edukacji muzycznej, Petryshak szkoliła się pod kierunkiem mistrza Salvatore Accardo. Studiowała także u Zachara Brona, Borisa Belkina, Shlomo Mintza, Pierre"a Amoyala. Od 2017 roku doskonaliła technikę gry na skrzypcach pod kierunkiem prof. Rudolfa Koelmana w Zürcher Hochschule der Künste.

Program:
Część 1:
Sergey Prokofiev: Symfonia klasyczna D-dur op. 25
Max Bruch: I Koncert skrzypcowy g-moll op. 26
Część 2:
Jean Sibelius: II Symfonia D-dur op. 43

Artyści:
Royal Philharmonic Orchestra
Wasilij Petrenko, dyrygent
Anastasiya Petryshak, skrzypce

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Royal Philharmonic Orchestra
artyści:
Royal Philharmonic Orchestra, Wasilij Petrenko, Anastasiya Petryshak
Królewska Orkiestra Filharmoniczna występuje z gwiazdami muzyki pop, nagrywa muzykę do gier komputerowych, filmów i programów telewizyjnych, ale przede wszystkim prezentuje najwyższy poziom artystyczny przed jak najszerszą publicznością. Jej misją jest wzbogacania życia poprzez doświadczenia orkiestrowe. Od przeszło siedemdziesięciu lat Royal Philharmonic Orchestra znajduje się w czołówce muzycznego świata w Wielkiej Brytanii, współpracując jednocześnie z najlepszymi dyrygentami i stale jest w czołówce londyńskich orkiestr symfonicznych, zazwyczaj grając około 200 koncertów w każdym sezonie i przy ponad półmilionowej publiczności na całym świecie. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
REKLAMA
pogoda Bielsko-Biała
4.2°C
wschód słońca: 07:24
zachód słońca: 15:44
Koronawirus
śląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bielsku

kiedy
2022-12-05 18:00
miejsce
Bielskie Centrum Kultury - Dom...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-09 16:00
miejsce
Bielskie Centrum Kultury - Dom...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-09 19:00
miejsce
Bielskie Centrum Kultury - Dom...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-10 14:00
miejsce
Dom Kultury w Hałcnowie,...
wstęp biletowany